W pierwszym meczu w Nowym Roku spotkamy się z mocną drużyną trenowaną przez Jarosława Wilusza, którego świetnie znamy z jego udziałów w młodzieżowych turniejach UKS SP 27. Zespół z Sudet obecnie zajmuje 10 miejsce w tabeli 2 ligi grupy D. W pierwszym spotkaniu wygraliśmy nieznacznie po bardzo trudnym spotkaniu.

Nasz przeciwnik po drodze wzmocnił się Kozakiem oraz Majewskim. Z ciekawostek Kozak parę sezonów temu grał w pierwszoligowej drużynie AWF-u Katowice, a Majewski (absolwent SMS Władysławowo) jest wychowankiem MKKS Rybnik).

Mecz zapowiada się bardzo ciekawie. W opinii trenera Jarka Jakubca nasi zawodnicy są na fali, dobrze przepracowali okres między świąteczny i z podekscytowaniem czekają na pierwszy mecz na naszej hali w tym roku. Trenerzy doceniają klasę rywala, który gra podobnie jak my ciekawą koszykówkę. Trener Jarek mówił również o tym jak ważna jest koncentracja przed spotkaniem oraz wejście w mecz w swoim rytmie. Nie ma mowy o jakimkolwiek lekceważeniu rywali.

W naszej pierwszej konfrontacji w  Jeleniej Górze Krzysiek Kempa grał jak natchniony, natomiast siłą naszej drużyny jest wkład każdego zawodnika. Patrząc na intensywność gry w zeszłym tygodniu możemy się spodziewać bardzo twardej obrony naszego teamu.

Po fantastycznym meczu we Wrocławiu nasi zawodnicy na pewno oddadzą serce na parkiecie aby dobrze rozpocząć 2023 rok na własnym terenie. Zapraszamy wszystkich sympatyków do kibicowania. Start o 17.00 na hali ZSTiO w Katowicach!  Liczymy na 6 zawodnika czyli Was fanów!