Rewanż w Kościanie,

W sobotę 21 stycznia nasz zespół wybiera się do Wielkopolski na rewanż z ekipą OBRY. Wszyscy pamiętamy pierwsze spotkanie, gdzie przez pierwsze 20 minut goście całkowicie nas zdominowali. Rzuty za trzy punkty, agresywna obrona dzięki której zdobywali również punkt za punktem w kontrataku dała im ponad 30 punktowe prowadzenie.

Natomiast nasza drużyna nigdy nie opuszcza głowy. Na początku 2 połowy powoli, mozolnie odrabialiśmy przewagę gości i aż do słynnego rzutu Sebastiana Dusiły. Ten mecz dał chłopakom wiarę w swoje możliwości i pokazał, że należy w każdym meczu walczyć do ostatniego gwizdka.

Obecnie Kościan zajmuje czwartą lokatę w grupie D. W ostatnim spotkaniu wygrali ze Śląskiem Wrocław 77 – 71. Należy dodać, że ostatnią kwartę wygrali 23-12. Ich center Szymon Milczyński zdobył 20 punktów i miał aż 18 zbiórek.

„To bardzo trudny przeciwnik” stwierdził jednoznacznie trener Marcin Lichtański . „Bardzo dobrze bronią i nie mają słabych ogniw w swoim składzie. To doświadczony przeciwnik i musimy być bardzo mocno skoncetrowani na egzekucji naszych założeń. Wierzę w nasz zespół i jesteśmy podekscytowani przed tym spotkaniem. Trenowaliśmy bardzo ciężko, aby się dobrze przygotować do tego spotkania”.

Ze względów zawodowych w meczu nie zagra kapitan drużyny Jacek Wróblewski. 

Trzymamy kciuki za udane spotkanie!