Nasz zespół od 10 sierpnia bardzo ciężko pracuje, by w jak najlepszej formie wejść w sezon 2022/23!

Zawodnicy pod okiem duetu – Marcin Lichtański oraz Jarosław Jakubiec rozwijają swoje umiejętności, zgrywają się oraz poznają nową taktykę na sezon.
W trakcie trwania tego okresu nasz zespół rozegrał już 5 sparingi przedsezonowe.

Na pierwszy bój przyszło nam rozegrać mecz na wyjeździe z drugoligowym zespołem MCKS Czeladź. Był to pierwszy test naszego zespołu tuż po obozie w Wiśle. Widoczne było zmęczenie po obozie u naszych graczy, co jest normalne po ciężkiej pracy jaką wykonali. Natomiast mimo wszystko gracze wywiązywali się z zadań założonych przez trenerów. Ostatecznie nasz zespół wygrał to spotkanie wynikiem 74-54.

Jeszcze w tym samym tygodniu, w sobotę udaliśmy się do Krakowa, by rozegrać sparing z I-ligowym AZS AGH Kraków. Była to dla nas bardzo mocna weryfikacja i lekcja, zespół z Krakowa postawił nam bardzo wysokie warunki gry. Do połowy walczyliśmy jak równy z równym, o czym świadczy wynik (35-35), lecz 3 kwarta to jeszcze mocniejsza obrona przeciwników. Ostatecznie przegrywamy to spotkanie 58-89.

W następnym tygodniu gościliśmy na własnym parkiecie kolejny zespół 2 Ligowy, a mianowicie AK Iskra Częstochowa. Zawodnicy wyciągnęli wnioski po poprzednim meczu i gra wyglądała zdecydowanie lepiej. Tym razem to my agresywnie broniliśmy, napędzaliśmy grę i wywiązywaliśmy się z własnych założeń taktycznych. To spotkanie wygrywamy 72-54.

Parę dni później udajemy się do Bytomia, na słynną Halę na Skarpie, by rozegrać tam mecz z KKS Tarnowskie Góry. To kolejny bój z drugoligowym zespołem. Nasz zespół starał się bronić bardzo agresywnie od samego początku spotkania, co dawało często zamierzony skutek. Dodając do tego coraz większy spokój w ataku i zrozumienie koncepcji taktycznej, daje to całkiem przyjemny dla oka efekt. Końcowo wygrywamy to spotkanie 62-56.

Ostatnim na ten moment rozegranym sparingiem był mecz z Basket Hills Bielsko-Biała. Mecz rozegrany został na naszym parkiecie. Nasz zespół od początku spotkania wywiązywał się z założonych przez trenera zadań, gra wyglądała już coraz płynniej i mimo pewnych braków kadrowych, wygrywamy to spotkanie. Wynik 57-51.

Następne spotkanie rozegramy w najbliższą sobotę w Dąbrowie Górniczej, z miejscowym MKS II Dąbrowa Górnicza.