Spotkanie z BC Swiss Krono Żary od początku mogło się podobać kibicom. Dynamiczna gra, doskok do przeciwnika i celne rzuty! Na pierwszą kwartę nasi zawodnicy schodzili z trzynasto punktową zaliczką. Na przerwę podopieczni Marcina Lichtańskiego nie utrzymali już tak dużej przewagi ale i tak prowadzili 42 do 33. 

Druga połowa meczu to już punktowanie błędów przeciwnika i  praktycznie pełna kontrola nad wydarzeniami na boisku. To plus determinacja naszych zawodników przyniosła pierwszą w tym roku setkę! A do domu wróciliśmy z kolejnymi cennymi punktami. 

Krzysztof Kempa po meczu podsumował spotkanie tak – wbrew temu co pokazuje ostateczny wynik ten mecz wcale nie był łatwy. Widać, że zespół z Żar dysponuje ciekawymi zawodnikami. Wygraliśmy bo mamy równiejszą drużynę. Zmiennicy u nas nie obniżają jakości, czego nie można było powiedzieć o ławce gospodarzy! Punkty cieszą, ale my już skupiamy się na kolejnym wyzwaniu jakim będzie środowy mecz z Roben Gimbasket Wrocław. 

Nasi zawodnicy wygrali 100 do 71 i zrehabilitowali się za ostatnią domową porażkę z liderem. Teraz w naszej hali przyjdzie zmierzyć się nam z ostatnim zespołem w tabeli. To nie zmienia faktu, że potrzebujemy Waszego wsparcia na trybunach! Do zobaczenia w środę o godzinie 19:30 w hali przy ulicy Mikołowskiej 131.