W 6 kolejce rozgrywek 2 Ligi Mężczyzn przyszło naszemu zespołowi zagrać w Oleśnicy z miejscowym Team-Plast KK Oleśnica.

Początek 1 kwarty należał do gospodarzy spotkania, zespół z Oleśnicy po dwóch minutach gry wyszedł na prowadzenie 7-2, lecz wtedy do gry włączyliśmy się my. Stopniowo odrabialiśmy straty z pierwszych dwóch minut, gra z akcji na akcję wyglądała coraz lepiej i przekładało się to na wynik. Celne rzuty Krzysztofa Kempy oraz Olafa Klonowskiego ciągnęły naszą grę w ataku, a celne trójki Maćka Michalskiego oraz Sebastiana Dusiło tylko podwyższyły wynik. Wynik 20-15 dla KS27.

Początek drugiej kwarty to znów charakterna gra gospodarzy, szybko odrabiają straty, ale celna trójka Sebastiana Dusiło pozwoliła odskoczyć znów na +4 punkty. Mecz troszkę się wyrównał, punktowali gospodarze, puntkowaliśmy i my. Na 15 minutową przerwę zeszliśmy prowadząc 34-32.

W drugiej połowie wyszliśmy bardziej zdecydowani, szybkie dwa kosze Maksa Dudy, pozwoliły odskoczyć z wynikiem. Gospodarze odpowiedzieli swoimi skutecznymi akcjami, lecz znów Maks Duda dał o sobie znać z dwoma celnymi koszami. Gospodarze nie zamierzali tanio skóry sprzedać i ciągle odpowiadali na nasze skuteczne akcje, lecz bardzo dobrze grający Maks Duda odpowiedział dwoma wsadami z rzędu. Troszkę podniosło to nasz zespół i w kolejnych akcjach znów wyglądaliśmy lepiej. Celna trójka Dawida Grochowskiego oraz skuteczne akcje Krzysia Kempy pozwalają odskoczyć z wynikiem, a na koniec kwarty Filip Kałuża melduje się z celnym rzutem za 3 punkty. Wynik 58-48 dla KS27!

Na sam początek czwartej odsłony meczu, z dwoma celnymi rzutami za 3 punkty wita nas Kajetan Kuczawski podwyższając nasze prowadzenie. Spokojnie do końca meczu kontrolujemy wynik meczu celnymi akcjami Maćka Michalskiego, Dawida Grochowskiego, Krzysia Kempy oraz Maksa Dudy. W ostatniej naszej akcji meczu swoje pierwsze punkty (celna trójka) w seniorskiej koszykówce trafia Maksymilian Siwik, który zaliczył dziś debiut!

Wygrywamy z Team-Plast KK Oleśnica 79-63 i tym samym wciąż utrzymujemy status drużyny niepokonanej w tym sezonie!

Teraz krótki odpoczynek i powrót do treningów, gdyż już w środę podejmiemy na własnej hali Pogoń Prudnik!