Mecz rozpoczął się wyrównanie, obie drużyny miały swoje okazje na zdobycie punktów. Jednak w drugiej części pierwszej kwarty to gospodarze z Pogonią przejęli inicjatywę i zdobyli kilka punktów z rzędu, co pozwoliło im na objęcie prowadzenia. Pomimo kilku trafień ze strony graczy z Katowic, to Pogoń utrzymała prowadzenie i po pierwszej kwarcie wynik brzmiał 23:19 dla gospodarzy.

W drugiej kwarcie obraz gry nieco się zmienił, obie drużyny grały równorzędnie i punkty zdobywane były z obu stron. Jednak zawodnicy Marcina Lichtańskiego zdołali się podnieść po pierwszej części meczu. W wyniku tego, przed przerwą drużyna z Prudnika prowadziła już 43:42.

Po przerwie, KS 27 Katowice zagrało bardziej agresywnie i udało się zmniejszyć straty, zdobywając kilka punktów z rzędu. Niestety, Pogoń Prudnik była zbyt mocna, a jej zawodnicy zdobywali kolejne punkty, utrzymując przewagę. Naszym graczom nie udało się odrobić strat, a Pogoń zagrała na tyle skutecznie, że zwiększyła przewagę. Przed ostatnią kwartą wynik brzmiał 65:56 dla gospodarzy.

W ostatniej kwarcie Katowiczanie chcieli zmienić obraz gry, jednak to nie był nasz dzień. Prudnik znów wygrał i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy. 

Mecz ten był trudny dla naszych zawodników, którzy popełniali wiele błędów i mieli problemy z trudnymi rzutami. Z kolei Pogoń Prudnik zagrała bardzo skutecznie i potrafiła wykorzystać swoje okazje na zdobycie punktów. Mimo porażki, nie poddajemy się, wyciągamy wnioski i wracamy jeszcze silniejsi! Przed nami jeszcze wiele wyzwań w tym sezonie.