Nasz zespół wygrywa swój drugi mecz w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn!

W sobotnie popołudnie nasi zawodnicy udali się do Jeleniej Góry, by rozegrać mecz z miejscowym zespołem KS Sudety Jelenia Góra. Wiadome było to, że jest to ciężki teren do gry, ale również był to pierwszy taki wyjazd dla naszych młodszych zawodników, gdzie po kilku godzinach drogi, musieli wyjść na parkiet i rozegrać mecz.

Od początku meczu w miarę kontrolowaliśmy przebieg spotkania, dobry początek naszych wysokich Maksa Dudy oraz Krzyśka Kempy sprawił, że nasz zespół wyszedł na prowadzenie. Po pierwszej kwarcie, schodzimy na krótką przerwę prowadząc 14-12.

W drugiej kwarcie do punktowania dołączają się kolejni gracze. Zaraz po przerwie dwie skuteczne akcje zrobił najmłodszy na boisku Wojtek Jagiełło (15 lat). Wisienką jednak na torcie był buzzer-beater w wykonaniu Kajetana Kuczawskiego za 3 punkty. Tym samym wynik po drugiej kwarcie wynosił 23-36.

Po przerwie podkręcamy mocno tempo gry, mocna obrona, przechwyty sprawiają, że wychodzimy na prowadzenie +18, lecz nie na długo. Gospodarze odpowiadają serią celnych punktów za trzy punkty i wynik wraca do dystansu dwóch, trzech akcji. Na szczęście nie podłamuje nam to skrzydeł i wciąż staraliśmy się grać swoją koszykówkę. Ostatecznie po szarpanym fragmencie gry, trzecia kwarta kończy się wynikiem 44-51 dla naszego zespołu.

Czwarta, decydująca kwarta. Początek z obu stron bardzo nerwowy, sporo nieskutecznych akcji, błędów. Na szczęście nasz zespół dobrze spisywał się na linii rzutów osobistych i w ten sposób kontrolowaliśmy wynik meczu. W drugiej połowie 4 kwarty, nasi zawodnicy włączyli 6 bieg i po celnych rzutach Krzysztofa Kempy, Olafa Klonowskiego i Kajetana Kuczawskiego uciekamy z wynikiem gospodarzom. Do końca meczu już kontrolujemy mecz i wygrywamy 64-55!

Gratulacje dla trenerów i całego zespołu!

Link do statystyk