Środowy wieczór zapowiadał się bardzo ciekawie i rzeczywiście tak było! Na boisku spotkały się dwa niepokonane do tej pory zespoły, więc pewne było, że mecz będzie na wysokim poziomie!

Mimo tego, że mecz odbył się w środku tygodnia to hala przy Mikołowskiej 131 była wypełniona fanami KS 27, a ich wsparcie przez cały mecz pomagało naszym zawodnikom walczyć w każdej akcji! Wśród kibiców znalazł się również Pan Marcin Staniczek (Prezes Zarządu Śląskiego Związku Koszykówki), Pan Edward Feith oraz przedstawiciele naszego sponsora Firmy PreZero.

Początek meczu to dobra i mocna obrona z obu stron parkietu, do połowy pierwszej kwarty oba zespoły miały problemy, by skutecznie rozwiązać swoje akcje w ofensywie. Po tym okresie, nasi zawodnicy złapali jakby wiatr w żagle i zaczęli seryjnie punktować – trafili 7 razy z rzędu – w tym efektowny wsad Krzysztofa Kempy po asyście Kajetana Kuczawskiego. Lecz goście pod koniec kwarty wrzucili kolejny bieg i odrobili straty – wynik po pierwszej kwarcie 19-17 dla KS 27.

W drugiej kwarcie wynik podwyższył Dawid Grochowski, najpierw celnym rzutem za 2 punkty, a chwilę później dokładając celny rzut za 3 punkty. Goście odpowiadają i znów wynik był na styku. Jednak wtedy Kajetan Kuczawski atakuje kosz, odgrywa piłkę do Sebastiana Dusiło i ten dokłada 2 punkty wykonując wsad z faulem. Goście jednak nie mieli zamiaru odpuszczać i w istnie bokserskim stylu dokończyliśmy drugą odsłonę meczu, schodząc do szatni z wynikiem 37-32.

W przerwie pomiędzy kwartami mieliśmy przyjemność wręczyć dwie statuetki dla Pana Dariusza Stuczyńskiego, za wieloletnie zaangażowanie i pomoc w rozwój i funkcjonowanie UKS SP27 Katowice oraz dla Pana Bartłomieja Solika za wsparcie akcji Wakacje Na Sportowo, statuetki wręczył Pan Marcin Staniczek.

W trzeciej kwarcie wynik otworzyli goście, lecz szybko odpowiedział Krzysztof Kempa trafiając za trzy punkty. Chwilę później Krzysiu dorzucił jeszcze dwa punkty i kolejną celną trójkę po asyście Kajtka Kuczawskiego. Goście z Prudnika odpowiedzieli swoim celnym rzutem za 2 punkty, lecz i my potrafiliśmy wykańczać swoje akcje, które dobrze kreował Kajetan Kuczawski. Wynik przed ostatnią odsłoną kwarty 58-44 dla KS 27!

Cieszy wynik, lecz jeszcze bardziej rozwój zawodników. Widać, że Ci chłopcy wykonują kawał dobrej roboty na treningach, widać że z meczu na mecz każdy z nich prezentuje lepszy poziom. To cieszy nas najbardziej, bo właśnie taki był cel założenia tego projektu – mówi członek zarządu KS 27 Łukasz Urych

Ostatnia, a zarazem decydująca kwarta – na dzień dobry, celną trójkę dokłada Kajetan Kuczawski, a chwilę później kolejną dokłada Maciek Michalski. Drużyna z Prudnika dokłada swoje punkty, lecz nasz zespół konsekwentnie idąc po swoje, trafiał akcję po akcji. Bardzo dobre zmiany wysokich Filipa Kałuży oraz Sebastiana Dusiło pozwoliły nam utrzymywać dobrą grę w obronie oraz w ataku. Goście próbowali gonić wynik, lecz dobrze prowadzona gra i spokój wśród naszych młodzieżowców pozwolił dociągnąć wynik do końca. Wynik 77-59!!!

Tym samym utrzymujemy status drużyny niepokonanej i z bilansem 7-0 już w najbliższą sobotę będziemy walczyć o kolejną wygraną!