Turniej półfinałowy z udziałem naszej drużyny rozgrywany był we Wrocławiu. Podopiecznym Jarosława Jakubca przyszło się zmierzyć z WKK Wrocław, ALMS Start Lublin i Niedźwiadkami Chemart Przemyśl. Grupa bardzo mocna i niezwykle wyrównana, ale nasi zawodnicy jechali tam z jednym celem – awansem. 

To udało się osiągnąć już po drugim meczu. Na pierwszy ogień przyszło się Katowiczanom zmierzyć z rówieśnikami z Przemyśla. Po zaciętym meczu i dogrywce JBL wygrał 87 do 83. Drugiego dnia na drodze zawodników Jarosława Jakubca stanęli koszykarze z  Lublina. Jednak nasze chłopaki pokazały jak grają w basket. I bez problemów wygrali różnicą 14 punktów. 

Niedzielny mecz okazał się spotkaniem o pierwsze miejsce w grupie. Zarówno Katowiczanie jak i gospodarze awans mieli już zapewniony. W mecz lepiej weszli zawodnicy trenera Jakubca jednak po pierwszej połowie to gospodarze wygrywali 42 do 40. Młodzi zawodnicy z Katowic po zmianie stron wzięli się do pracy i wygrali zarówno trzecią jak i czwartą kwartę ostatecznie pokonując WKK Wrocław 89 do 85. 

Po finale Młodzieżowego Pucharu Polski odbyło się losowanie i już wiemy z kim zmierzymy się w finale. Naszymi przeciwnikami będą SKM Zastal Zielona Góra, Trefl 1LO Sopot i GAK Gdynia.